Vatra 2017 pri Lipe

DOMOV Diskusné Fóra Fórum Jasenica Vatra 2017 pri Lipe

Táto téma obsahuje 3 odpovede, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  nespokojna pred 2 mesiacmi.

 • Autor
  Príspevky
 • #4947 Odpoveď

  nespokojna
  Participant

  Pán starosta,
  chcem Vás upozorniť na chýbajúcu oraganizáciu pri vatre pri lipe.
  Už je to niekoľko týždňov, a stále sme sa nedočkali odparatania odpadkov a zvyškov z vatry.
  Bola to obecná akcia, pokiaľ viem, takže očakávame, že ľudia, ktorý ju vytvorili tak si tieto odpadky aj odpracú.
  Je tam všade množstvo plastových aj sklenených fliaš, ktoré tam nemajú čo robiť.
  Keď nie sú ľudia, ktorý by to po sebe upratali, alebo to neviete zorganiovať, nechápem, prečo sa takéto obecné akcie vôbec konajú.
  Keby máte taký bordel pred kostolom, asi by ste s tým niečo urobili..(aspoň dúfam)
  Nejde len o znečisťovanie prírody, chodia tam rodiny s deťmi, psami, je tam vysoká pravdepodobnosť zranenia z rozhádzaného skla a drôtov…

  Dúfam, že toto upozornenie zoberiete na vedomie, a čo najskôr zariadite odpratanie.

  Ďakujem!

 • #4949 Odpoveď

  Ivanka

  No snad ste necakali nieco ine, ved bordel tam bol aj minuly rok a uz ste si mali na to za tie tri roky zvyknut, ze to tu vyzera ako v kocurkove. A nie je pravda, ze inde by sa to odpratalo. Ved sa pozrite na tie preplnene kontajnery po dedine, ked je vedla nich bordel. Kladiem si otazku naco sa kupili nove kontrajnery ked sa nevyvazaju… A inak sa nemoze dat nejaky kontajner na separovany zber aj na cintoriny?
  Alebo sa pozrite pred kulturny dom kde je cesta doteraz zanesena od bordelu ako keby sa to nedalo pozametat a ak starosta chodi do prace, co zrejme chodi, neviem, tak by to mal asi vidiet vzdy ked ide okolo.TO tiez som zvedava, kedy konecne odprace. Tak mi povedzte, ked nevie odpratat nieco, okolo coho chodi zrejme kazdy den, ako mozete cakat, ze odprace nieco, kadial nechodi? Je to smutne, ale je to tak.

 • #4950 Odpoveď

  Lenka

  nedá mi nereagovať na túto diskusiu…je fakt, že po akcii zostal v okolí neporiadok, ale ruku na srdce ,je to vizitka všetkých nás …Skúsme sa na to pozrieť aj z inej strany, čo keby sa napr. v škole deti učili aj takým spôsobom že životné prostredie a ochrana prírody je tou najdôležitejšou súčasťou našich životov, zobrali vrecia a išli v rámci výuky vyzbierať odpadky za účelom naučiť sa chrániť a zveľaďovať svoje okolie…som presvedčená o tom ,že sa takto naučia ďaleko viac ,ako prednáškou v škole….neporiadok je len dôsledok slabšej organizácie, no už keď problém vznikne skúsme pomôcť riešiť a nie len poukazovať na to ,ako sa veci nedajú a hľadať chyby v druhých ….navrhujem zobrať pár vriec, a ísť to vyzbierať…áno obec je povinná zabezpečiť poriadok v obci ,ale sme to hlavne mi , obyvatelia ktorý môžu značným spôsobom prispieť k jej kultúre a čistote v obci. Keby len každý jeden ktorý prešiel okolo zdvihol jeden odhodený papier ,problém by nebol problémom ,ale spoločným záujmom.

 • #4957 Odpoveď

  nespokojna
  Participant

  Lenka, chcela som tým len povedať, že tí, ktorí boli a sú za organizáciou vatry by to mali náležite zvládnuť aj odpratať..
  už sa stalo pár krát, že po silvestri pri lipe ale aj na lúke ostali vybuchnuté krabice od pyrotechniky, ktoré tam niekto vyniesol, ale zniesť už sa mali asi ,,samé”. Vrámci prechádzky som niektoré vyzbierala a odniesla, ale donekonečna sa to robiť nedá.
  Ľudia, ktorí si tam niečo vynesú by si to mali aj odpratávať.. O to viac keď je to oficiálna akcia celej dediny….

Odpoveď na:Vatra 2017 pri Lipe
Vaše údaje:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">