Obecne zastupitelstvo

DOMOV Diskusné Fóra Fórum Jasenica Obecne zastupitelstvo

Táto téma obsahuje 4 odpovede, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  Michal pred 1 rokom.

 • Autor
  Príspevky
 • #4986 Odpoveď

  Michal

  Dobry den, pan Starosta,
  chcem sa spytat nasledovne:
  1, je realne, aby byvali obecne zastupitelstva piatky okolo 18,00 ? Nie kazdy ma moznost cez pracovny tyzden byt doma. Na zastupitelstvach sa preberaju temy, ku ktorym sa nemam ako obcan kde vyjadrit, pripadne sa dozvediet informacie, ktore tak isto sa nemam kde dozvediet, kedze obecne oznamy sa vyhlasuju vacsinou doobeda, pripadne na obed, ked vacsina pracujucich nie je doma. Forum je sice fajn, ale priama a otvorena debata je lepsia.
  2, stara sa niekto o aktualizaciu obecnej stranky ? Da sa povedat, ze je tu vela novych veci, ale vacsie mnozstvo neaktualnych a nove informacie sa dostavaju az po termine a to tiez sporadicky.
  Vopred dakujem za rychlu a vecnu odpoved.
  S pozdravom

  Michal

 • #4988 Odpoveď

  ij
  Keymaster

  Dobrý deň,
  dovolím si reagovať na Vašu 2. otázku, keďže okrem iného vykonávam aj správu obecnej stránky, a tak sa cítim kompetentným odpovedať na ňu.
  Neviem, čo myslíte pod tým, keď uvádzate, že je na stránke “vacsie mnozstvo neaktualnych” vecí. Keby ste to prosím bližšie špecifikovali a poslali do e-mailu, aby som sa tým mohol zaoberať, a tak sa mohla Vaša pripomienka vyriešiť k Vašej spokojnosti. Je možné, že popri ostatnej práci sa mohlo niečo prehliadnuť.
  Ďalej uvádzate, že “nove informacie sa dostavaju az po termine a to tiez sporadicky.” Tu si dovolím s Vami nesúhlasiť, pretože všetky informácie uvádzané v obecných oznamoch na obecnej stránke sa uvádzajú s istým predstihom. Vždy, keď dostanem niečo, čo treba zavesiť na stránku, tak minimálne do hodiny je to zavesené na stránke. Problém môže nastať v medzičlánku, keď sa mi informácia, ktorú treba zverejniť na stránke, dostane neskôr. Vtedy je možné, že sa dostane správa na internet s menším časovým predstihom, ale istotne sa nikdy nestalo, že sa nejaká nová informácia dostala na stránku po termíne. Neviem, čo by nás viedlo k tomu, aby sme zverejňovali nové informácie po termíne?
  Ak však máte skúsenosť s tým, že sa niečo tak udialo, ako uvádzate, prosím, uveďte v e-maile konkrétnu situáciu, pretože ťažko sa objektívne vyjadruje k všeobecne nastolenému problému, ktorý nie je bližšie špecifikovaný.
  Ďalej spomínate, že nové informácie sa objavujú sporadicky. Na výhradu k intenzite objavovania sa nových informácii môžem uviesť len toľko, že ja nijako neobmedzujem túto intenzitu, a všetko, čo dostanem k zverejneniu a malo byť zverejnené, zverejnené aj bolo.
  Do e-mailu môžete uviesť, aké nové informácie by ste si priali uverejňovať, aby sme to mohli riešiť.
  Vopred ďakujeme za Vaše dodatočné informácie k uvedenej problematike, aby sme sa mohli Vašou pripomienkou zaoberať.

  Prajem Vám pekný deň

  • #4999 Odpoveď

   Michal

   Dobry den, pan Starosta,
   reakciu by som ocakaval aj na 1.otazku, ci na tu sa neodpoveda ?
   A ku Vasej reakcii, ked si klikate na stranke a date si napriklad ” http://www.jasenica.sk/services/separovany-zber-odpadu/ ” nikde nemate zverejneny harmonogram vyvozu plastov, teda mate tam, 1.polrok 2016. To si myslim, ze je celkom dost neaktualne. Aj ked na prvej strane je oznam, s aktualnym datumom vyvozu plastov, ale potom na co je tam neaktualna zalozka…. Cize Vase tvrdenie, ktore citujem :”””Vždy, keď dostanem niečo, čo treba zavesiť na stránku, tak minimálne do hodiny je to zavesené na stránke. Problém môže nastať v medzičlánku, keď sa mi informácia, ktorú treba zverejniť na stránke, dostane neskôr. Vtedy je možné, že sa dostane správa na internet s menším časovým predstihom, ale””” Myslim si, ze toto nepotrebuje dalsi komentar. A takto by ste si po klikani na stranke nasli mnohe ine veci, ako som spominal vyssie. Netvrdim, ze je to daco extra dolezite, ale…

   Zelak krasny a uspesny den a vopred dakujem za odpoved na otazku polozenu vyssie. Postacujuca mi bude odpoved typu: ” Ano, je to mozne a bude od dd.mm.rrrr ” alebo “NIE, nie je to mozne”.

   Michal

  • #5006 Odpoveď

   ij
   Keymaster

   Dobrý deň Michal,

   pri pozornejšom čítaní mojej odpovede by ste si možno všimli, že Vám neodpovedal pán starosta, a preto som Vám neodpovedal na všetky otázky, na tie Vám musí odpovedať on.

   Ako som písal predtým, administrácia webu obecnej stránky je len jedna z mnohých vecí, ktoré vykonávam a vôbec sa nestaviam do pozície, že všetko je perfektné. Vždy sa dá niečo vylepšovať, ako v akejkoľvek inej práci, istotne to poznáte aj z Vašej práce, takže pokiaľ mi popri inej práci, ktorú mám na úrade, ostane čas, tak sa venujem aj obecnej stránke. Lenže mnohé veci, teda väčšina,  sú pod “kapotou”, takže ich nie je vidieť, a preto, ako som písal minule, je možné, že niektoré veci na stránkach, ktorých je okolo 100, sa prehliadnu.

   Mnohé veci na stránke, tak ako nám ju vytvorili, bolo treba zoptimalizovať niektoré veci stále čakajú na vylepšenia a úpravy, ale nedá sa všetko hneď.

   Máte pravdu, že na stránke, ktorú ste spomenuli, bol neaktuálny údaj, nemáte však pravdu v tom, ako uvádzate, že “nikde nemate zverejneny harmonogram vyvozu plastov”, pretože hneď na úvodnej stránke je zverejnený harmonogram vývozu plastov na celý rok 2017 aj s harmonogramom vývozu komunálneho odpadu na 1. polrok, pretože firma Megawaste nám vtedy dodala túto informáciu len na 1. polrok, a harmonogram na 2. polrok bude zverejnený hneď ako nám túto informáciu dodajú.

   Táto informácia je tu zverejnená od 18. januára tohto roka, hneď ako sme ju dostali z firmy Megawaste. Tu je snímka z revízie spomínanej stránky.

   Nemôžem však súhlasiť s Vašim tvrdením, ktoré ste uviedli pri vytváraní tejto témy, ako som spomenul minule, že “nove informacie sa dostavaju az po termine”. Zverejňujeme informácie vždy v predstihu, ale hlavne podľa toho, kedy ju dostaneme.

   S pozdravom
   admin

  • #5013 Odpoveď

   Michal

   Ospravedlnujem sa,
   nevsimol som si harmonogram na uvodnej stranke a tak isto som si nevsimol, ze nepisal pan Starosta. Ale kedze odpoved bola dlha, tak som prepdokladal, ze sa jedna o odpoved od neho.
   Dakujem za info

   Michal

Odpoveď na:Obecne zastupitelstvo
Vaše údaje:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">