Cesta popri potoku

DOMOV Diskusné Fóra Fórum Jasenica Cesta popri potoku

Táto téma obsahuje 6 odpovedí, má 2 hlasy, a bola naposledy aktualizovaná používateľom  emil pred 1 rokom.

 • Autor
  Príspevky
 • #4746 Odpoveď

  Obcan

  Dobry vecer pan starosta.
  Chcel by som sa informovat ci sa jamy na ceste popri potoku od Ciganikov ku farme daju tento rok zasypat tou frezovanou co mame pri ihrisku alebo treba najprv robit na tuto pracu celostatne verejne obstaravanie? Alebo nebodaj sa pocka kym sa tam nepostavia vsetky domy lebo stavebne mechanizmy to potom aj tak znicia a buduci rok by zas trebalo pouzit pol kubika tej drte a to je nehospodarne nakladanie s majetkom? Deti z bytoviek tam padaju ked tade jazdia na bicykloch do skoly. Viem ze z druhej strany z auta to nevyzera az tak hrozne chodte si to pozriet na peso a to este neni ani naprsane.
  Dakujem

 • #4747 Odpoveď

  MM

  Myslím pán občan, že ako poznáme všetci starostu zatoo obdobie vládnutia, čo sme s ním prišli do styku a niečo žiadali on len nasľubuje a zabudne ako pri všetkom. A keď za ním znova prídete, zas Vám nasľubuje, vy mu pravdaže naletíte a on zas na to dlabe. A tak dokola. Až vás to raz nasere.
  Na tu cestu môžete zabudnúc tam sa bude mosiec spraviť prinajmenšom celoeurópske výberové konanie. Takže najlepšie pochodíte keď si niekde zoženiete táček, ale neviem asi aj na to musíce mať povolenie keď si chcete zohnať ten táček. A potom si niekde zožente tu drť. Na to ale uz istotne musitec mat vyberove konanie ci ako sa to volá alebo nejaku peciatku. A ked to uz budete mat, tak sa neteste este musite ist za veterinarom lebo ta drt sposobuje psom a mackam co cez nu chodia trvale nasledky pri chodzi alebo behu. Nie je to velmi rovne a maju z toho celozivotnu traumu. A co viem maloktory veterinar vam nieco take podpise. Viem o jednom ale ten to robi nacierno a dost draho.
  To je aspon moja skusenost. Asi zabudnite na to zeby taje chodzel predseda peso z auta ma lepsi a subjektivnejsi pohlad. Jeho račej zajima celonocne svietenie a akesi kamery. Neviem naco. Asi nas bude cez pracovnu dobu sledovat. A pritom treba nam aby sa v noci svietilo a aby nas tu na uúrade špehovali? Nie je tu skoro žiadna kriminalita tak načo nas idete sledovať? Načo idete svieteť v noci? my chceme spať..

 • #4748 Odpoveď

  pekar
  Participant

  Dobrý deň občan,
  frézovaný asfalt je určený na cestu na Lúky, pretože občania z Lúk pomohli pri jej zabezpečení a ich cesta je v oveľa horšom stave ako cesta popri rieke a na tú plochu jej aj tak bude ešte málo. Čo sa týka cesty popri rieke, dáme ju vysypať kamenivom, ale pri výstavbe, ktorá sa na Záplotí chystá, očakávam, že nebude mať dlhého trvania.
  Osvetlenie riešime z dvoch hlavných dôvodov – po prvé kvôli rozšíreniu osvetlenia na Lúkach, pretože tam už bývajú ľudia a osvetlenie potrebujú, po druhé kvôli bezpečnosti. Je pravda, že našťastie v súčasnosti máme nízku kriminalitu, ale sme vstupnou bránou do Papradňanskej doliny, sú indície ohľadom drog a stále máme hrdinov, čo na hlavnej ceste nedodržujú rýchlosť. Bezpečnostný kamerový systém, ktorý bude monitorovať hlavnú cestu a centrálny priestor obce pomôže jednak k prevencii a pomôže identifikovať páchateľov pri riešení rôznych priestupkov. Papradno svieti celú noc a odvtedy majú o polovicu menej problémov ako predtým.
  A budeme ho musieť využívať aj na riešenie našich obecných vzťahov. Napríklad dnes som dostal petíciu občanov, aby sme riešili stojisko kontajnerov pri bytovkách, pretože pravidelne vyzerá ako čierna skládka s kopcom naukladaných igelitiek s odpadom, kartónových krabíc a iného odpadu, napriek tomu, že niektoré kontajnery sú naplnené iba do polovice. Jedine kamerový systém nám umožní identifikovať tých, ktorí nevládzu umiestniť odpad do nádoby na to určenej a vyvodiť príslušné opatrenia.
  Som rád, že ste načali otázku ciest, pretože je to otázka, ktorú budeme riešiť aj na najbližšom obecnom zastupiteľstve, pretože situácia sa stupňuje. Okrem 400 metrov cesty popri rieke k bytovkám máme aj 600 metrov cesty na Lúkach, kde už bývajú ľudia, či 500 metrov cesty na Záplotí a je požiadavka na ďalšie. V roku 2013 obecné zastupiteľstvo schválilo nový územný plán, ktorý určil na výstavbu 45 hektárov územia (pre porovnanie, zastavané územie obce malo pred prijatím územného plánu 35 hektárov) a ukončenie komasácie na konci roku 2015 otvorilo požiadavky na výstavbu a tým aj na cesty v ďalších rozsiahlych lokalitách. Plán otvárania jednotlivých lokalít na výstavbu stanovený nebol – stavebné povolenia obec vydávala prakticky kdekoľvek bez ohľadu na to, či do danej lokality existovala zodpovedajúca prístupová komunikácia.
  Dnes riešime toto dedičstvo minulosti, kedy máme skolaudované domy medzi domiešavačmi, kamiónmi s tehlami, bagrami a remeselníkmi. Táto situácia by nenastala, ak by sa domy stavali v uliciach po ucelených blokoch. Takúto výstavbu by obec aj dokázala manažovať k spokojnosti stavebníkov. Výstavba týmto štýlom, kde je v rámci schválených 45 hektárov na výstavbu voľný pozemok, začnem stavať, znamená dlhoročné otravovanie majiteľov postavených domov stavebnými mechanizmami, hlukom, prachom, blatom. Doterajšia prax ukázala, že sa v lokalite zastavia maximálne polovica pozemkov a druhá polovica sa bude realizovať ďalších 15 rokov. Takto roztiahnutá a chaotická výstavba prináša nielen obťažovanie prachom, blatom a hlukom, ale aj neustále ničenie obecných komunikácií či už prejazdom mechanizmov alebo kopaním prípojok. A toto zhoršenie životného prostredia nám nespôsobil nikto zvonka – rozhodlo o ňom obecné zastupiteľstvo prijatím nového územného plánu.
  A máme rad ďalších rozhodnutí, ktoré sa v tom čase mohli javiť ako správne, ale v súvislosti s rastom obce je vidieť, že boli chybné. Bola zbúraná stará budova škôlky a škôlka presťahovaná do školy, lebo je málo detí a bude to stačiť. Dnes škôlka nevie uspokojiť všetkých záujemcov o umiestnenie detí a obec tým prichádza o peniaze. Rovnako by viac miesta potrebovala aj škola. Obec mala zrekonštruované priestory kaštieľa, ktoré mohla využiť na rozšírenie kapacít školy, škôlky, ale namiesto toho ich prenajala na 20 rokov prakticky nevypovedateľnou zmluvou podnikateľskému subjektu.
  Projekt rozvoja obce nebol vôbec premyslený a pripravený a dnes vyplávali na povrch všetky problémy, ktoré z toho vyplývajú. Situácia vôbec nie je jednoduchá – na jednej strane sa môžeme tešiť, že našej obci rastie počet obyvateľov, na druhej strane obec vôbec s nárastom obyvateľov nepočítala. Podrobnejšie k tejto téme nájdete informácie v najbližšom vydaní obecných novín.
  Na záver iba zhrniem:
  1. Frézovaný asfalt je určený na riešenie cesty na Lúkach, pretože obyvatelia Lúk pomohli ho získať.
  2. Cestu popri rieke vysypeme štrkom, ale vzhľadom na rozsah plánovanej výstavby na Záplotí môžeme očakávať jej opätovné zničenie.
  3. Osvetlenie riešime kvôli výstavbe na Lúkach a zvýšeniu bezpečnosti.
  4. Kamerový systém bude mať predovšetkým preventívny účinok na znižovanie kriminality, ale bude slúžiť aj na riešenie problémov v susedských vzťahoch, ako je napr. nakladanie s odpadom. Na kamerový systém poskytlo dotáciu Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.
  5. Okrem cesty od farmy k bytovkám potrebujeme riešiť cesty na Lúkach a na Záplotí v celkovej dĺžke 1500 metrov.
  Väčšina problémov vyplýva z chaotického rozrastania obce na základe schváleného územného plánu.
  6. Otázka ďalšieho postupu pri rozvoji obce bude hlavnou témou obecného zastupiteľstva koncom apríla, na ktoré vás pozývam.

  Ing. Richard Pekar
  starosta obce

 • #4749 Odpoveď

  obyvatel

  No a bodaj ho, ti ludia chcu stavať, mat vlastne domy . A sposôbuju problemy. Že Vy ste pán starosta tiež mal potrebu postaviť si vlastný dom, zvláštne.
  Ja sa ináč čudujem, že čo vôbec tí ľudia chcú a otravujú. A Vy chudák s tým máte teraz len kopec starostí, a to ste si mohol v pokoji písať veľmi potrebné obecné novinky . Pardón meniť nové osvetlenie za novšie. 

 • #4752 Odpoveď

  Obcan

  Dobry vecer dakujem za odpoved. Prosim nevyhovarajte sa na byvale vedenie. Nech sa robilo ako sa robilo aspon bolo vidno vysledky tej prace a obec sa budovala. Teraz kurite a svietite a robite nezmyselne prieskumy a tarate to je asi tak vsetko. No zasypat zopar dier na ceste je uz problem. Takato vec sa ma urobit z vasej vlastnej iniciativy a ked uz to nie tak ked vas na to upozornime tak promptne(zo dna na den). Poprosim vas o termin kedy tie diery date zasypat?

 • #4753 Odpoveď

  Obcan

  Este pre istotu: ocakavam len datum kedy to bude hotove(najlepsie zajtra). Nie analyzu z ktoreho lomu bude kamen a kto ho vytazi.

 • #4779 Odpoveď

  emil

  Za byvaleho starostovania boli aj tieto stranky zrusene, tak sa nevzrusujte…
  Tiez sa prihovaram za cestu pri potoku, ale o peniaze asi ide az v prvom rade,

Odpoveď na:Cesta popri potoku
Vaše údaje:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">